Достапни линкови

Тимoшенко не е уапсена, тврдат од украинското обвинителство


Украинските обвинители демантираа дека екс-премиерот Јулија Тимoшенко била уапсена кога се појавила на разговор во канцеларијата на јавниот обвинител денеска. Тимушенко била повикана на разговор околу обвиненијата дека финансиски ја оштетила државата додека била претседател на Владата. Заменик јавниот обвинител Ренат Кјузмин рече дека Тимoшенко била пуштена на слобода по испрашувањето.
XS
SM
MD
LG