Достапни линкови

Успешно слетување на Сојуз


Вселенскиот брод Сојуз со тројца космонаути од Италија, Соединетите држави и Русија успешно се спушти во Казахстан по престојот на Меѓународната вселенска станица Мир. Тројцата космонаути на всeленската станица минаа 159 денови. По слетувањето беше соопштено дека тие се чувствуваат добро.
XS
SM
MD
LG