Достапни линкови

НАТО повторно го бомбардира Триполи


Авионите на НАТО вчера повторно го бомбардираа главниот град на Либија, Триполи. Новинската агенција Асошиетед Прес јави дека имало најмалку 20 воздушни напади и дека во околината на Триполи одекнувале силни експлозии. Според засега неофицијални податоци три лица загинале а над 150 се ранети. Чад се издигал и во близина на комплексот на либискиот водач Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG