Достапни линкови

Обама во посета на Велика Британија


Американскиот претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел, пристигнаа во Лондон порано од предвидената официјална посета на Велика Британија за да ги избегнат можните забрани за летање поради вулканските облаци од Исланд. Семејството Обама пристигна во Лондон од Ирска, каде што претходно беа во посета. Во европската турнеја на Обама, за неделава е предвидено тој да присуствува на Самитот на Г8 во Франција и да ја посети Полска.
XS
SM
MD
LG