Достапни линкови

Временска прогноза


Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Утринската температура се движи од седум до 15, а дневната од 22 до 30 степени. Во Скопје температура ќе достигне до 27 степени.
XS
SM
MD
LG