Достапни линкови

Берлускони нема да се појави на суд кон крајот на мај


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони нема да се појави на судските рочишта закажани на 30 и 31 Мај поради тоа што ќе биде во официјална посета на Белорусија. Адвокатот на Берлускони Николо Гедини ја потврди информацијата за новинската агенција АНСА. Премиерот на Италија е соочен со обвиненија за секс со малолетничка и затајување на данок.
XS
SM
MD
LG