Достапни линкови

Торнадото во САД однесе најмалку 90 животи


Најмалку 90 лица настрадаа во временските непогоди кои го зафатија централниот дел на Соединетите американски држави. Властите потврдија дека во торнадото во Мисури настрадале 89 лица, додека едно лице загинало во Минесота. Невремето настана неполн месец по смртта на 330 лица во торнада кои опустошија седум сојузни држави.
XS
SM
MD
LG