Достапни линкови

Либијски бунтовници во посета на Москва


Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров денеска во Москва ќе има средба со претставници на бунтовниците во Либија. Пред една недела во Москва беа и претставници на режимот на Моамер Гадафи. Русија, инаку, тврди дека не сака да биде во улога на медијатор во надминувањето на конфликтот во Либија.
XS
SM
MD
LG