Достапни линкови

Жестоки борби во пакистанска воена база во Карачи


Пакистанските сили водат битка со група тешко вооружени талибанци кои нападнале една воена база во Карачи. Престрелки и експлозии се слушале и по 12 часа од нападот врз базата, кој се смета за еден од најголемите во последниве години. Пакистанските талибанци ја превзедоа одговорноста, наведувајки дека тоа е одмазда за убиството на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG