Достапни линкови

30 загинати од торнадо во централниот дел на САД


Околу 30 луѓе загинале во торнадото во делови од Соединетите Држави. Најголемиот дел од жртвите биле регистрирани во државата Мисури, каде што имало и големи материјални штети.
XS
SM
MD
LG