Достапни линкови

Иванов во Ватикан се среќава со папата Бенедикт Шеснаесети


Претседателот Ѓорѓе Иванов
Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Ватикан ќе се сретне со поглаварот на Римокатоличката црква папата Бенедикт Шеснаесети, а ќе разговара и со државниот секретар на Светиот Престол, кардиналот Тарчисо Бертоне. Македонската делегација предводена од Иванов е во тридневна посета на Рим, по повод манифестацијата „Македонија во чест на Свети Кирил“.
XS
SM
MD
LG