Достапни линкови

Обама од денеска на европска турнеја


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама од денеска е на европска турнеја. Неговата прва станица е Ирска. Предвидено е американскиот претседател првин да го посети малото село Монејгел, родното место на пра -пра дедото на Обама. Утре Обама во придружба на сопругата ќе ја продолжи турнејата во Велика Британија, каде ќе бидат гости и на кралицата Елизабета. Подоцна оваа недлеа Обама ќе присуствува и на самитот на Групата Осум во Франција, а ќе ја посети и Полска каде ќе се сретне со лидерите од источна Европа.
XS
SM
MD
LG