Достапни линкови

Двајца американски војници загинале во Ирак


Американски војници на позиции во Ирак
Двајца американски војници загинале во централниот дел на Ирак. Според Армијата војниците биле убиени додека спроведувале операции во централниот дел на земјата, притоа не соопштувајќи други детали. Но, од ирачкото Министерството за внатрешни работи соопштија дека двајца американски војници загинале , а тројца се повредени кога нивниот конвој бил погоден од бомба во предградието на главниот град.
XS
SM
MD
LG