Достапни линкови

Нема криза во односите меѓу САД и Израел, смета Нетанјаху


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги демантираше информациите дека постои криза во односите со админисѕтрацијата на американскиот претседател Барак Обама. Нетанјаху изјави дека извештаите за несогласувања со првиот човек на САД „се пренадуени и претерани“. Доколку постојат било какви несогласувања „тоа се несогласувања меѓу пријатели“ изјави Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG