Достапни линкови

Нова офанзива на НАТО против лојалистите на Гадафи


Авиони на НАТО извршиле нови напади против режимот на либијскиот лидер Муамар Гадафи, јавија медиумите. Бомбардирањето било извршено доцна синоќа во близина на резиденција на лидерот во главниот град Триполи. За сега нема дополнителни детали за овој настан бидејки лојалистите на Гадафи ги спречија новинарите да се приближат кон местото на нападот. Од Алијансата исто така потврдија дека во саботата биле напднати бродови од флотата на лидерот на северноафриканската земја.
XS
SM
MD
LG