Достапни линкови

Времето денеска сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, наместа променливо со локален дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 26 степени
XS
SM
MD
LG