Достапни линкови

Седуммина убиени во северот на Ирак


Најмалку седуммина загинаа во неколку напади во северот на Ирак денеска. Двајца војници загинале во експлозија на бомба поиставена покрај пат а уште двајца се повредени во Киркук. Во друг инцидент во истиот град, полицаец и негов брат беа убиени од вооружени напаѓачи кои упаднале во нивниот дом. Во Мосул, пак, двајца полицајци загинаа а седуммина се повредени во експлозија на бомба поставена покрај пат. На друга локација во ова населено место вооружени напачи застрелаа полицаец на контролен пункт.
XS
SM
MD
LG