Достапни линкови

Шестмина загинати во нападот на болница во Кабул


Шестмина загинаа а 23 се повредени во експлозија на бомба во воена болница во Кабул, потврдија авганистанските власти. Портпаролот на министерството за одбрана Генерал Мохамед Захер Азимирече дека тројца од загинатите биле студенти по медицина. Талибаннските милитанти ја превземаа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG