Достапни линкови

Експлозија во болница во Кабул - тројца мртви


Afghanistan -- Afghan people receive treatment outside a military hospital after he was wounded in a suicide attack in Tirin Kot, the capital of Oruzgan Afghan province, 10Jul2007
Експлозија на бомба одекна во главната болница во Кабул, при што загинале 3 лица.
Портпаролот на министерството за одбрана Генерал Мохамед Захер Азими изјави дека експлозијата се случила на местото каде се обучуваат доктори.
Според авганистанските медиуми, станува збор за самоубиствен бомбашки напад.
XS
SM
MD
LG