Достапни линкови

НАТО не го бомбрадира Гадафи туку воениот комплекс


Саиф ал Ислам Гадафи и Моамер Гадафи
НАТО не напаѓа поединци туку го бомбардира воениот комплекс на Гадафи, изјави генералниот секретар на Алијансата Андерс фог Расмунсен во интервју за словачкиот весник СМЕ.
Ние овој центар го напаѓаме затоа што таму се планираат операциите против цивилите а улогата на НАТО е да ги заштити токму нив, изјави Расмунсен.
XS
SM
MD
LG