Достапни линкови

ЕБРД ќе ги шири операции во Северна Африка и на Блискиот Исток


Претседателот на Казахстан Назарбаев и Претседателот на ЕБРД Томас Мироу
Европската Банка за обнова и развој одржува втор ден состанок во Астана. Таму е објавен план за проширување на операциите во Северна Африка и Блискиот Исток вреден 2,5 милијарди евра.
ЕБРД претходнои 20 години финансираше проекти во Источна и Централна Европа, како и во поранешниот Советски Сојуз.
XS
SM
MD
LG