Достапни линкови

Пакистан - 15 загинати при експлозии на камион со нафта


Pakistan
Во северозападен Пакистан најмалку 15 лица загинаа во експлозија на камион со нафта за НАТО силите во Авганистан.
Камионот, според официјални преставници, бил погоден со бомба а најмногу од луѓето загинале при втората експлозија кога селаните сакале да ја соберат нафтата која истекувала од камионот.
XS
SM
MD
LG