Достапни линкови

Над 30 убиени лица во вчерашните демонстрации во Сирија


Анти владини активисти во Дера
Над 30 лица биле убиени од сириските трупи на вчерашните масовни анти – владини демонстррации во целата земја. Најмалку 12 лица се убиени само во Марает ал Нуман, а 11 вп Хомс.
На протестите имало и за прв пат слогани за слобода на сириските курди. Организациите за човекови права наведуваат дека досега во протестите против Претседателот Башар ал Асад кои почнаа во Март се убиени 800 лица.
XS
SM
MD
LG