Достапни линкови

Хрватска е блиску до членството во ЕУХрватската премиерка Јадранка Косор оцени дека Хрватска е блиску до исполнувањето на историската цел, членство во Европската Унија. Се очекува до крајот на јуни, Хрватска да ги заврши пристапните преговори со Европската Унија.
XS
SM
MD
LG