Достапни линкови

Баросо стави камен темелник на нова општинска зграда во Грачаница


Претседателот на Европската Комисија, Жозе Мануел Баросо изјави денеска во Грачаница дека учеството на Унијата во изградбата на новата општинска зграда во тоа место, ја потврдува посветеноста за иднината на Косово. Баросо, во придружба на комесарот за проширување Штефан Филе, косовскиот премиер Хашим Тачи, градоначалникот на Грачаница Бојан Стојановиќ и други гости, го стави камен темелникот на новата општинска зграда.
XS
SM
MD
LG