Достапни линкови

Претседателот на Јемен декларативно за предвремени избори


Претседателот на Јемен Али Абдула Салех, денеска пред илјадниците негови подржувачи изјави дека се залага за предвремени претседателски избори со кои би завршила политичката криза по неколку-месечните анти-владини протести. Досега тој отфрли неколку предлози за примопредавање на власта. По неговиот говор, неколку илјади демонстранти се собраа во Сана барајки негова оставка веднаш, а протести имало и во некои други градови во Јемен.
XS
SM
MD
LG