Достапни линкови

Американски напад врз милитанти во Пакистан


Американско беспилотно летало денеска уништило возило во пакистанскиот регион северен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан, при што биле убиени 4-ца милитанти. Според локални официјални претставници, биле истрелани два проектила, а идентитетот на убиените не е соопштен.
XS
SM
MD
LG