Достапни линкови

Судир на бугарски десничари и муслимани во Софија


Демонстранти приврзаници на бугарската десничарска партија Атака нападнале муслимани кои се молеле пред централна џамија во Софија. Во немирите бил повреден еден муслиман, додека двајца приврзаници на Атака биле уапсени. Според претседателот на Атака, Волен Сидеров во немирите бил повреден и еден пратеник на таа партија во парламентот на Бугарија.
XS
SM
MD
LG