Достапни линкови

Во Скопје, деактивирана експлозивна направа


Скопје
Полицијата во скопската населба Аеродром пронајде и деактивираше експлозивна направа подметната под приватен автомобил. Експлозивот под својот автомобил го забележала сопственичката кога сакала да влезе во возилото, по што ја известила полицијата. Специјални полициски службеници, според информации на МВР, обучени за деактивирање на експлозивни направи излегле на терен, ја обезбедиле околината и ја отстраниле бомбата од под автомобилот.
XS
SM
MD
LG