Достапни линкови

3 лица загинаа во земјотрес во Турција


Најмалку 3 лица загинале во земјотресот што ја погоди западна Турција. Епицентарот на земјотресот со јачина од 5,9 степени, бил во градот Симав. Оштетени се повеќе објекти како и електричните и телефонски кабли.
XS
SM
MD
LG