Достапни линкови

Талибанците одговорни за бомбашкиот напад во Пешавар


Пакистанските талибанци ја превзеле одговорноста за бомбашкиот напад врз конвојот возила на американскиот конзулат во Пешавар. Во екплозијата загинал еден цивил, а биле ранети 10 лица, но никој од американскиот персонал не бил потешко повреден.
XS
SM
MD
LG