Достапни линкови

Земјотрес со сила од 5,9 степени по Рихтер синоќа го погоди западниот дел на Турција.Агенциите јавија дека три лица починале а сто луѓе се повредени.Како што објави Турскиот сеизмолошки Институт епицентарот на земјотресот кој се случил во 22 часот по средно европско време бил во провинцијата Кутахија недалеку од градот Симав.Од земјотресот има оштетени градби а во повеќе градови нема електрична енергија.
XS
SM
MD
LG