Достапни линкови

Во Пакистан фрлена бомба врз американски автомобили


Официјални претствници соопштија дека експлодирала бомба поставена покрај две американски возила во северозападен Пакистна во градот Пешавар. Во експлозијата еден пакистанец загинал, а неколку американци се полесно повредени.Засега никој не ја презел одговорноста за нападот.По акцијата во која беше убиен Осама Бин Ладен на 2 мај, во Пакистан милитантни групи повикаа на напади за одмазда врз американци во Пакистан.
XS
SM
MD
LG