Достапни линкови

Времето претпладне сончево,попладне нестабилноВремето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови повторно се очекува развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 19 до 27 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, претпладне сончево, а попладне умерена нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе достигне до 25 степени
XS
SM
MD
LG