Достапни линкови

Израел демантира руски обвинувања за шпиунажа


Израелските власти ги демантираа руските обвинувања дека нивниот воен аташе во Москва бил шпиун. Руските власти го уапсија полковникот Вадим Леидерман на 12 мај, по што го испратија во Израел. Во заедничката изјава на изралексите Одбрамбени сили и израелското Министерство за одбрана се вели дека властите спровеле детална истрга за случајот.
XS
SM
MD
LG