Достапни линкови

Дваесетмина убиени во напад на талибанците во Авганистан


Талибанските милитанти нападнале претставништво на градежна фирма во југоисточната авганистанска провинција Пактиа денеска и убиле 35 вработени. Локалните власти дополнително соопштија дека 20 се ранети во насилството. Се верува дека осуммина милитанти загинале во престрелките кои траеле два часа.
XS
SM
MD
LG