Достапни линкови

Протести на опозицијата во Албанија по локалните избори


Немири избија во Албанија денеска откако приврзаници на опозицијата се судрија со безбедносните сили пред канцелариите на Централната изборна комисија во Тирана, каде се уште се пребројуваат гласовите од локалните избори, кои се одржаа на осми мај. Стотина приврзаници на опозицијата и неколку пратеници се обиделе да влезат во зградата на Комисијата. Еден полицаец е полесно повреден, јавија медиумите.
XS
SM
MD
LG