Достапни линкови

Најави за построга контрола на српските гранични пунктови


Српската Влада подготвува пакет мерки, наменети за спречување на растот на бројот на имигранти кон земјите членки на Европската унија, јавија српските медиуми. Граѓаните кои ќе патуваат за некоја европска држава ќе бидат подложени на построга контрола на граничните пунктови и ќе треба да одговараат на прашања каде одат, колку ќе останат, имаат ли билет за враќање и доволно пари, изјави српскиот вицепремиер Божидар Ѓелиќ.
XS
SM
MD
LG