Достапни линкови

Економска помош за народите кои ги одбраа демократските реформи.


Претседателот на САД Барак Обама во шоуто 60 минути на ЦБС
Ова се очекува да биде ветено од страна на американскиот претседател Барак Обама на денешниот говор за неговата политика кон Блискиот Исток со акцент на политичките пресврти во арапскиот свет.
Обама треба да објави пакети помош за Тунис и Египет земји кои ги отфрлија авторитарните режими. Според Белата Куќа, Обама ке објави план ,според кој, Европската Банка за Обнова и развој ќе треба да се преориентира кон Блискиот исток и Северна Африка на начин како што им помогна на земјите од Централна и Источна Европа.
Се очекува, Обама да повика на обнова на израелско-палестинските мировни преговори и остро да ја критикува Сирија за крвавото задушување на протестите.
XS
SM
MD
LG