Достапни линкови

Пронајден мртов затвореник во Гвантанамо


Затворот во Гвантанамо
Американската армија соопшти дека еден авганистански затвореник во Гвантанамо бил пронајден мртов. Армијата верува дека се работи за самоубиство. Ова е осми затвореник што умре во Гвантанамо, откако САД почна да ги затвора осомничените терористи во морнаричката база во Куба во 2002 година.
XS
SM
MD
LG