Достапни линкови

Временска прогноза - Претпладне сончево, попладне дожд


Времето претпладне ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Попладне ќе биде променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд и засилен ветер и грмежи. Утринската температура се движи од шест до 12, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степени.
XS
SM
MD
LG