Достапни линкови

Талибанците демантираат дека преговараат со САД


од последните напади на талибанските милитанти во Авганистан
Талибанциде демантираа дека одржуваат директни разговори со Соединетите американски држави во Авганистан. Портпарол на милитантите ги нарече информациите „неосновани гласини“. Во вторникот весникот „Вашингтон Пост“ и други медиуми јавија дека американските власти почнале директни преговори со Талибанците. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон одби да ги коментира извештаите.
XS
SM
MD
LG