Достапни линкови

Дачиќ: не е реално Косово да остане во Србија


Потпретседателот на српската влада Ивица Дачиќ
Потпретседателот на српската влада Ивица Дачиќ изјави денеска дека не е реално Косово да остане во состав на Србија и оти поделбата е едно од можните решенија за проблемот со косовскиот статус. Дачиќ за телевизијата Бе 92 изјави дека меѓународните односи се такви што веќе не е можно Косово да остане во Србија и ги повика оние го критикуваат предлогот за поделба на Косово да изнесат нивни предлози за решавање на тоа прашање.
XS
SM
MD
LG