Достапни линкови

Иран ја ослободи новинарката на Ал Џезира


Новинарката на Ал Џезира Дороти Парваз
Новинарката на Ал Џезира Дороти Парваз била ослободена од иранските власти и се вратила во Доха. Парваз која има канадско, американско и иранско државјанство била водена за исчезната откако во минатиот месец пристигнала во Сирија за да ги следи тамошните протести. Сириските власти потоа соопштија дека таа била екстрадирана во Иран, бидејќи имала ирански пасош.
XS
SM
MD
LG