Достапни линкови

Талибански напад во Пакистан


Десетина талибански милитанти нападнале полициски контролен пункт во пакистанскиот град Пешавар, при што загинале двајца полицајци додека неколку други биле ранети. Талибанците и приврзаниците на терористичката мрежа Ал Каеда ги интензивираа нападите во Пакистан по убиството на Осама Бин Ладен во близина на Исламабад во почетокот на месецов.
XS
SM
MD
LG