Достапни линкови

Протести во Авганистан против НАТО


Над илјада луѓе протестирале во авганистанскиот град Талокан по синоќешниот напад на НАТО во кој, според демонстрантите, биле убиени четворица цивили, меѓу нив и две жени. НАТО претходно соопшти дека сите убиени биле вооружени и оти пукалe врз војниците на Алијансата.
XS
SM
MD
LG