Достапни линкови

Ештон:Не треба да се очекуваат измени на Дејтонскиот договор


Средбата на Ештон и Клинтон во Вашингтон
Еврокомесарот за надворешни работи Кетрин Ештон вчера во Вашингтон изјави дека раководството на Република Српска не треба да очекува измени во Дејтонскиот договор. Ештон по средбата со американскиот државен секретар Хилари Клинтон на прес конфенција зборуваше за нејзината последна посета на Босна и Херцеговина. Клинтон изрази загриженост за стабилноста на БиХ.
XS
SM
MD
LG