Достапни линкови

Белорусија побара кредит од 6 милијарди долари од Русија


Белорускиот претседател Алекснадар Лукашенко изјави дека Русија е подготвена да одобри кредит за неговата земја во вредност од над 6 милијарди долари. Во соопштениеото од неговиот кабинет е наведено дека тие пари се доволни за стабилизација на белоруската валута и да се обезбедат доволно резерви на злато и девизи.
XS
SM
MD
LG