Достапни линкови

Палестинските избори одложени


Владата на палестинскиот претседател Махмуд Абас изјави дека одржувањето на локалните избори ќе биде одложено за три месеци затоа што е потребо повеќе време за да може да се одржат и на Западниот брег и во Појасот Газа. Локалните избори ќе се одржат за прв пат по 2006 тата година на палестинската територијата.
XS
SM
MD
LG