Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Денеска не очекува променливо време со сончеви периоди и со можности за локален дожд и грмежи во југозападниот дел на земјата.Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 17 до 23 степени.Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, со дожд и грмежи попладне. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 20 степени.
XS
SM
MD
LG